Hoppa till sidans innehåll

Resultat Midsommardressyr 2011


Länk till htm-fil som han skrivas ut.

 

Landskrona RK 2011-06-26
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-06-26 kl. 13:14
Klass 1 - Dressyr Lätt A:3
Klass 2 - Dressyr Lätt B:2
Klass 3 - Dressyr Lätt B:1
Klass 4 - Dressyr Lätt C:2
Klass 1 - Dressyr Lätt A:3 Preliminär
16 anmälda, 15 startande, 4 placerade
10min paus efter 10 ekipage
Domare C: Monica Pehrsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1 Annika Eneberg Tingeling KJH   224 224 72,258
  Lillhagens RK Rubinrot - Bernstein 1  
2 Helle Turesson Ponette (SWB)   208 208 67,097
  Dagstorpsorten Farewell III - Pontus 2  
2 Sandra Chiriac Real´s Crystal Pearl   208 208 67,097
  Flyinge RF Önnarps Ghost - Pargas 2  
2 Catharina Andersson Yens de Marco   208 208 67,097
  Staffanstorps RSF King Marco - Herkules 2  
 
5 AnnKatrin Persdotter Moliére   207 207 66,774
  Viarps K&RK Epson - Okänd 5  
6 Kia Olsson Il Drago   204 204 65,806
  Flyinge HSK Dionysos - Warsteiner 6  
7 Helene Emond Al a Mein   202 202 65,161
  Dagstorpsorten Montgomery - Ganesco 7  
7 Anna Wilhelmsson-Sahlin Baccus   202 202 65,161
  Lunds Civila RF Qalle (SWB) - Warsteiner (SWB) 7  
9 Kristina Sjöblom Andreasson Theo   199 199 64,194
  Tågarpsortens L Don Schufro - Master 9  
9 Helene Emond Taste of Money   199 199 64,194
  Dagstorpsorten Cappucino - Miami Springs xx 9  
11 Malin Williamsson Akroyd (SWB)   191 191 61,613
  Gärds RF Sack - Herkules 11  
12 Jessica Persson Philadelfia AC   188 188 60,645
  Sydslättens RF Phaeton x - Electro 12  
12 jeanette sandberg Lodestar   188 188 60,645
  Ödåkra RS Landlord - Gaston 12  
14 Kajsa Lindström Userena   179 179 57,742
  Helsingborgs FRK Rilke - Candyboy 14  
15 Ulrika Lönnqvist Hisan xx   161 161 51,935
  Lunds Civila RF Duty Time - Eighty Eight Keys 15  
  Anna Johnsson Qatar        
  Lomma Ridklubb Quite Easy - Regazzoni    
 
till toppen
Klass 2 - Dressyr Lätt B:2 Preliminär
20 anmälda, 18 startande, 5 placerade
10min paus efter startnr 11 och 23
Domare C: Gisela Broome
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1 Annika Eneberg Tingeling KJH   213 213 71,000
  Lillhagens RK Rubinrot - Bernstein 1  
2 Malin Williamsson Akroyd (SWB)   199 199 66,333
  Gärds RF Sack - Herkules 2  
3 Ingrid Andersen Brightman   196 196 65,333
  Flyinge HSK Briar (SWB) - Heslegårds Camerlengo 3  
4 Martina Persson Feel For Me (47) (SWB)   191 191 63,667
  Flyinge RF For Feeling - Cagliostro 4  
5 Iris Rosenqvist Vallört   190 190 63,333
  Åsbo Ponnyklubb Cortus - Billion xx 5  
 
6 Kamilla Nilsson Donna   188 188 62,667
  Landskrona RK Castello - Unesco 6  
7 Maggie Hansson IEMKJE UT E MIEDEN   186 186 62,000
  Björbäcks RF Sibald 380 - Rypke 321 7  
8 Frida Sörensen Kingston (SWB)   185 185 61,667
  Viarps K&RK San Quintero xx - Jaguar 8  
9 Nicole Nelin Madicken   181 181 60,333
  Färs Härads RF Master (SWB) - Nactus (SWB) 9  
9 Gerd Lundquist Douglas   181 181 60,333
  Dagstorpsorten Rambo - Nebraska 9  
9 Ylva Olsson Solé (SWB)   181 181 60,333
  Flyinge RF Jasper - Solid 9  
12 AnnKatrin Persdotter Moliére   179 179 59,667
  Viarps K&RK Epson - Okänd 12  
13 Jessica Persson Philadelfia AC   177 177 59,000
  Sydslättens RF Phaeton x - Electro 13  
14 Malena Markholm AC (SWB)   176 176 58,667
  Dagstorpsorten Allegretto - Gauguin de Lully 14  
15 Ulrika Lönnqvist Hisan xx   172 172 57,333
  Lunds Civila RF Duty Time - Eighty Eight Keys 15  
16 Maria Nordqvist Donna Fugata   167 167 55,667
  Landskrona RK Landlord - Swift 16  
16 Kajsa Lundberg Upsala du mas de Bois   167 167 55,667
  Livdragonerna Ulysse de Thurin - Kareondo 16  
18 Jon Andersen Lavendel (67)   162 162 54,000
  Flyinge HSK Lancier - Alpen Fürst 18  
  Ingrid Ekdahl Hennessy        
  Helsingborgs FRK Blue Hors Hertug - Chagall    
  Anneli Nilsson Difficult Choice (SWB)        
  Tågarpsortens L Dardel - Brilliant    
 
till toppen
Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 Preliminär
26 anmälda, 25 startande, 7 placerade
15min paus efter startnr 14
Överdomare: Jessica Larsson
Tävlingsledare: Kamilla Nilsson
Domare C: Jessica Larsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1 Rebecca Berg Köhls Boss   202 202 69,655
  Helsingborgs FRK Balans RWR 5 - Coed Coch Barwn RW2 1  
2 Helene Emond Taste of Money   201 201 69,310
  Dagstorpsorten Cappucino - Miami Springs xx 2  
3 Martina Persson Feel For Me (47) (SWB)   193 193 66,552
  Flyinge RF For Feeling - Cagliostro 3  
4 Cassandra Lange Okey   191 191 65,862
  Helsingborgs FRK   4  
5 Frida Sörensen Kingston (SWB)   190 190 65,517
  Viarps K&RK San Quintero xx - Jaguar 5  
5 Karolin Rosberg Hillman   190 190 65,517
  Helsingborgs FRK Hills Double xx - Granit 5  
7 Malin Karlberg My Number One (6) (SWB)   186 186 64,138
  Åstorpsortens RF Black Coffee - Lavirco 7  
 
8 Helene Emond Al a Mein   184 184 63,448
  Dagstorpsorten Montgomery - Ganesco 8  
8 Ylva Olsson Solé (SWB)   184 184 63,448
  Flyinge RF Jasper - Solid 8  
10 Maggie Hansson IEMKJE UT E MIEDEN   183 183 63,103
  Björbäcks RF Sibald 380 - Rypke 321 10  
11 Victoria Siloo Cool Coffee (SWB)   181 181 62,414
  Källetorps RS Black Coffee - Exceller xx 11  
12 Christine Lindgren Huberta   177 177 61,034
  Lillhagens RK Hubertus - Ganesco 12  
13 Tintin Björnfot Extravaganza PiCasone   176 176 60,690
  Landskrona RK Cassone - Galant Vert 13  
14 Vibecke Haagensen Discréte   171 171 58,966
  Björbäcks RF King arthur - E.H. Partout 14  
15 Marie Svensson Saga   170 170 58,621
  Skromberga RF Krossar 144 - Vilgot 60 15  
15 Louise Sjöberg Pasquinell (SWB)   170 170 58,621
  Lunds Civila RF Pascal - Artist 15  
15 Maria Nordqvist Donna Fugata   170 170 58,621
  Landskrona RK Landlord - Swift 15  
15 Elisabeth Jeppsson Krell Jaguar (SWB)   170 170 58,621
  Dagstorpsorten Ravell - Marcellus 15  
19 susann erlandsson La Tania (SWB)   168 168 57,931
  Källetorps RS Lambourgini - Mango Express xx 19  
19 Nicole Nelin Madicken   168 168 57,931
  Färs Härads RF Master (SWB) - Nactus (SWB) 19  
19 Gerd Lundquist Douglas   168 168 57,931
  Dagstorpsorten Rambo - Nebraska 19  
22 Emilia Bergman Julita   166 166 57,241
  Landskrona RK Dansing - Japan Star 22  
23 matilda persson Pentrecoed Discovery   165 165 56,897
  Klippans RK Derwen Royal Express 29010 - Ystraddewi Roemeo 33450 23  
24 Therése Andersson Panduro (SWB)   160 160 55,172
  Torns RF Pajazzo - Lester 24  
25 Kajsa Lundberg Upsala du mas de Bois     0  
  Livdragonerna Ulysse de Thurin - Kareondo    
  Amelie Grönqvist Zeta        
  Färs Härads RF Mackay (avelsvärderad) - Count's Pride (travarhingst)    
 
till toppen
Klass 4 - Dressyr Lätt C:2 Preliminär
16 anmälda, 13 startande, 4 placerade
10min paus efter startnr 8
Tävlingsledare: Kamilla Nilsson
Domare C: Gunilla Kare
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1 Victoria Siloo Cool Coffee (SWB)   190 190 67,857
  Källetorps RS Black Coffee - Exceller xx 1  
2 susann erlandsson La Tania (SWB)   185 185 66,071
  Källetorps RS Lambourgini - Mango Express xx 2  
3 Karin Sörenfors Wilda   184 184 65,714
  Flyinge RF Majim G - Okänd 3  
4 Petra Nilsson Photo AC (SWB)   180 180 64,286
  Dagstorpsorten Phaeton x - Romano 4  
 
5 Louise Sjöberg Pasquinell (SWB)   179 179 63,929
  Lunds Civila RF Pascal - Artist 5  
6 matilda persson Pentrecoed Discovery   176 176 62,857
  Klippans RK Derwen Royal Express 29010 - Ystraddewi Roemeo 33450 6  
7 Anna Nilsson Blezzed Miracle   175 175 62,500
  Perstorps K&RF Figaro - Bourbon 7  
8 Tintin Björnfot Extravaganza PiCasone   172 172 61,429
  Landskrona RK Cassone - Galant Vert 8  
9 Malin Koch Cebon   166 166 59,286
  Burlövs RF Okänd - Okänd 9  
9 Marie Svensson Saga   166 166 59,286
  Skromberga RF Krossar 144 - Vilgot 60 9  
11 Catarina Queckfeldt Luczak More Music   165 165 58,929
  Åstorpsortens RF Music Streak - Foolsholme 11  
12 Therése Andersson Panduro (SWB)   154 154 55,000
  Torns RF Pajazzo - Lester 12  
13 Josefine Andersson Ekranas   148 148 52,857
  Landskrona RK Etiudas Eskado - 332 Forpost 13  
  Sissela Söderstierna Ivanhoe        
  Hästhagens RF Indonese - Waldstar xx    
  Camilla Sjöberg Deus ex Machina        
  Helsingborgs FRK Wetano - Krevad    
  Jessica Sundin Aïda (SWB)        
  Flyinge RF Laptop - Emmerton
Uppdaterad: 07 JUN 2016 08:45
Skribent: Alice Petersen

 

 

 

 

Postadress:
Landskrona RK - Ridsport
Landskrona Ridklubb, Hjalmar Brantings väg
26143 Landskrona

Kontakt:
Tel: 041813937
E-post: This is a mailto link

Se all info