Landskrona RK 2015-06-21
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2015-06-21 kl. 18:48
Klass 55 - Dressyr Lätt B:2
Klass 3 - Dressyr Lätt C:2 2015 Kategori B + C
Klass 3 - Dressyr Lätt C:2 2015 Kategori D
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori C
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori D
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D
Klass 7 - Dressyr Lätt C:2 2015
Klass 6 - Dressyr Lätt B:1 2015
Klass 5 - Dressyr Lätt B:2
Klass 4 - Dressyr Lätt A:3 2013

Klass 55 - Dressyr Lätt B:2 Preliminär
15 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Gunilla Kare
Tävlingsledare: Kamilla Tiitus
Domare C: Gunilla Kare
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Sofie CoomansFlorencia (56) (SWB) 21521571,667
 Trolleholms RFFlorencio I - Vermouth1 
2Kathe PerssonEmiro (SWB) 21221270,667
 Skromberga RFNew Balance - Bayron2 
3Maria BarreusRobbie Williams 21221270,667
 Kullabygdens RFRobespierre - Falkland2 
4Veronica Erlandsson-FredrikssonSantea 20620668,667
 Trolleholms RFSantana - Vermouth4 
 
5Louise EdmanWaldfee 20520568,333
 Landskrona RKDavinci (SWB) - D-Day5 
6Stina HolmSantina af Sire 201,5201,567,167
 Lunds Civila RFSan Quintero xx - Vivaldi6 
7Helena GunnarssonMarlon (SWB) 20120167,000
 Dalby RFChirlon - Rubignon7 
8Frida NilssonJoline TH 19519565,000
 Åsbo PonnyklubbRosevelt 1110 - Chirac8 
9Ylva OlssonLa Diva 192,5192,564,167
 Öveds Jakt- & FRKDavignon I - Pinkus9 
10Ann-Charlotte LiljedahlBriza 18518561,667
 Kågeröds Lantl.Donnerfly - Bernstein10 
10Frank Vagnø-JensenAmos 18518561,667
 Flyinge RFGauguin de Lully - Eloge10 
12My BengtssonPeach (50) (SWB) 18018060,000
 Öveds Jakt- & FRKPeking - Bugatti Hilltop12 
13Marie SvenssonSaga 17817859,333
 Ödåkra RSKrossar 144 - Vilgot 6013 
14Linnéa AnderssonPasquini 167,5167,555,833
 Hästhagens RFPascal - Algarve xx14 
15Samantha BöckerEtna SW 00 
 Ranarps RKSmashing Hit - D-Day  
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt C:2 2015 Kategori B + C Preliminär
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Gisela Broome
Tävlingsledare: Kamilla Tiitus
Domare C: Gisela Broome
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Jennifer GunnarssonBugatti 193,5193,564,500
 Båstads RKOkänd - Okänd1 
2Emma HåkansonFredriksbergs Paola 18318361,000
 Viarps K&RKLL Möllegårdens Marco Polo RNF 118 - Parino RNF 17-S2 
 
3Ebba PerssonOliver 182,5182,560,833
 Landskrona RKOkänd - Okänd3 
4Flora SalmsonSimon 180,5180,560,167
 Landskrona RKRedde 327 - Janus 2514 
5Emma GarpvallWinnie 172,5172,557,500
 Landskrona RKVilje 175 - Baal 385 
6Jonna OlssonÄngsgårdens Pendy 16316354,333
 Viarps K&RKVernons Veuve Clicquot - Vernons Peeping Tom6 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt C:2 2015 Kategori D Preliminär
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Gisela Broome
Tävlingsledare: Kamilla Tiitus
Domare C: Gisela Broome
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Annabel JerreEric 193,5193,564,500
 Åstorpsortens RFVerona´s Gerswin RP 136 - Master 8501 
2Moa LundbergCandy Girl 19319364,333
 Tågarportens RFCognac - Robin Z 7232 
3Ebba PerssonMinigårdens Fairy 18218260,667
 Landskrona RKPythagoras - Alcazar ox3 
 
4Verona Ukkola GrönlundMinigårdens Lilo 178,5178,559,500
 Landskrona RKBlue Talk xx 917 - Hellekis Timjan RW 314 
5Emelie LyzellRed Zone Cuba 17817859,333
 Landskrona RKOkänd - Okänd5 
6Emma JanssonMystical Abbey 17617658,667
 Landskrona RKGlenayre Mystical Bobby 2486490 - Templebready Fear Bui IRE 8806 
7Hanna CederfeldtBel Air 17017056,667
 Landskrona RKOkänd - Okänd7 
7Sonia Remnelius BouMin Ansley 17017056,667
 Landskrona RKJE Amadeuz FA 202/91 - Crezent7 
9Tove FrentzellPrincess Mist 16616655,333
 Lillhagens RKDale Mist RC 72 - Sunset Bell 93-03-91119 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori C Preliminär
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Maria Carlsson
Tävlingsledare: Kamilla Tiitus
Domare C: Maria Carlsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Jennifer GunnarssonBugatti 190,5190,568,036
 Båstads RKOkänd - Okänd1 
 
2Anna WallinVerona 185,5185,566,250
 Skabersjö RFVerona's Bo-Gi RP 134 - Lobsang RNF 412 
3Josephine NilssonLorenzo 18018064,286
 Kågeröds Lantl.Lotus RP 131 - Highlight8743 
4Emma GarpvallWinnie 174,5174,562,321
 Landskrona RKVilje 175 - Baal 384 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori D Preliminär
11 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Maria Carlsson
Tävlingsledare: Kamilla Tiitus
Domare C: Maria Carlsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Vilma EssmanKentucky Love 199,5199,571,250
 DagstorpsortenVermont RP 133 - Urbino 4301 
2Saga ClassonBlue Skydancer 196,5196,570,179
 Viarps K&RKVerdi RP 144 - Poetic Justice RC812 
3Annabel JerreEric 192,5192,568,750
 Åstorpsortens RFVerona´s Gerswin RP 136 - Master 8503 
 
4Martin SjöbohmCamilla Damgård 19119168,214
 Landskrona RKBohöjgaard's Mirage SPH 111 DK - Sarnau Venture SPH 84 DK4 
5Julia Alm EkwallRed Zone Cuba 187,5187,566,964
 Landskrona RKOkänd - Okänd5 
6Tilda AhlbomMinute Man 180,5180,564,464
 Klippans RKOkänd6 
7Villiam GrönbergEsse Goldprince 18018064,286
 Flyinge RFWilloway Golddigger - Prinsen7 
8Elvira Voll PrevolnikMinigårdens Lilo 17217261,429
 Landskrona RKBlue Talk xx 917 - Hellekis Timjan RW 318 
9Klara SchönMinigårdens Fairy 171,5171,561,250
 Landskrona RKPythagoras - Alcazar ox9 
10Sonia Remnelius BouMin Ansley 163,5163,558,393
 Landskrona RKJE Amadeuz FA 202/91 - Crezent10 
 Elsa AurellRonja    
 Bjärebygdens HCArtist 765 - Nicholas Kamik RC 20  
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D Preliminär
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Gisela Broome
Tävlingsledare: Kamilla Tiitus
Domare C: Gisela Broome
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Vilma EssmanKentucky Love 24524564,474
 DagstorpsortenVermont RP 133 - Urbino 4301 
2Judit EngelssonBlack Jack 240,5240,563,289
 Hermanstorps K&RKPower Boy RP 1122 
 
3Saga ClassonBlue Skydancer 23923962,895
 Viarps K&RKVerdi RP 144 - Poetic Justice RC813 
4Mathilda GustafssonSouthern Magics Maggie 23823862,632
 Viarps K&RKParc Brigader - C.Masterprice4 
5Martin SjöbohmCamilla Damgård 22622659,474
 Landskrona RKBohöjgaard's Mirage SPH 111 DK - Sarnau Venture SPH 84 DK5 
 
till toppen

Klass 7 - Dressyr Lätt C:2 2015 Preliminär
18 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Överdomare: Gunilla Kare
Tävlingsledare: Kamilla Tiitus
Domare C: Gunilla Kare
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Rebecka ZaarDavidd 208,5208,569,500
 Torns RFOkänd - Okänd1 
2Emelie WarmeniusPurple Dancer 20820869,333
 Landskrona RKMagic Dancer H RP 152 - Fredriksbergs Esa RNF 14-S2 
3Josefine NilssonJulita 205,5205,568,500
 Landskrona RKDansing - Japan Star3 
4Martina LindströmEasterBunny 20320367,667
 Malmö CivilaSambesi4 
5Jenny LöfstedtFortino 26 202,5202,567,500
 Malmö RidklubbFlemmingh - Renovo5 
 
6Emelie WarmeniusSylvester S 19619665,333
 Landskrona RKLandetto - Lys de Darmen6 
7Ellen RönnAnsbakkegårds Aldo 193,5193,564,500
 Tågarportens RFKoldsborgs Aslak - Mikaldo7 
8Julia HammenbergBumblebee 19219264,000
 Lunds Civila RFWarsteiner - Pontus8 
9Susanne PerssonOrion 190,5190,563,500
 Hittarps RKCzad - Oran I9 
10Sandra WarmeniusParalella 19019063,333
 Landskrona RKAllegretto - Pajazzo10 
11Elin PerssonPlaisir Partage xx 18818862,667
 Åsbo PonnyklubbIffraaj xx - Foxhound xx11 
12Marika LjungströmVive la France 18318361,000
 Kullabygdens RFVoltaire - Painter´s Row xx12 
13Josefin HägglundAmarula 178,5178,559,500
 Flyinge RFTrollfin FJH 740 - Furubäcks Inter 19113 
14Josefin PerssonMonet 175,5175,558,500
 Landskrona RKHaarlem - Balzflug14 
15Lone Ingemann MikkelsenStenhedegårds Finest Dancer 173,5173,557,833
 RingsjöortenFirst Dance - Laurie Crusador xx15 
16Marielle SvenssonÖcsi 171,5171,557,167
 Dalby RFOkänd - Okänd16 
17Alba BengtssonHurricane 17117157,000
 Tågarportens RFOkänd - Okänd17 
 Ebba WågertZoee    
 Willands RFKhidar - Monogramm  
 
till toppen

Klass 6 - Dressyr Lätt B:1 2015 Preliminär
22 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Överdomare: Gisela Broome
Tävlingsledare: Kamilla Tiitus
Domare C: Gisela Broome
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Karin GöranssonTake it Easy 18418465,714
 Skabersjö RFQuite Easy - Krocket1 
2Elin FeldtTopline H (40) 18318365,357
 DagstorpsortenTornesch - Everest2 
3Anna PetersenSigrid 182,5182,565,179
 Ängelholms RFGentleman - Pale Amber3 
4Catharina AnderssonJan de Marco 180,5180,564,464
 Staffanstorps RSFKing Marco - Herkules4 
5Emelie WarmeniusPurple Dancer 18018064,286
 Landskrona RKMagic Dancer H RP 152 - Fredriksbergs Esa RNF 14-S5 
6Martina Schmidt-DetlefsenOttey 17817863,571
 Åsbo PonnyklubbRambo - Martini6 
6Rebecka ZaarDavidd 17817863,571
 Torns RFOkänd - Okänd6 
 
8Diana OlssonJagella (50) (SWB) 176,5176,563,036
 Flyinge RFJaguar Mail - Stanford8 
9Martina LindströmEasterBunny 17617662,857
 Malmö CivilaSambesi9 
10Denise HolmgrenBella (SWB) 174,5174,562,321
 Trolleholms RFBriar - Amiral10 
11Emelie WarmeniusSylvester S 172,5172,561,607
 Landskrona RKLandetto - Lys de Darmen11 
12Ellen RönnAnsbakkegårds Aldo 17217261,429
 Tågarportens RFKoldsborgs Aslak - Mikaldo12 
13Sandra WarmeniusParalella 16816860,000
 Landskrona RKAllegretto - Pajazzo13 
14Emelie OlssonCasanova 16716759,643
 Trunnerups RFCathageno - Ganesco14 
14Sandra JanssonContessa (F. 2) (SWB) 16716759,643
 Öveds Jakt- & FRKSpender S (SWB) - Bolero14 
16Anna Sofia MattssonElliot 166,5166,559,464
 Fjordkuskarnas RFAllman 204 - Solhems Nalle16 
17Mina FrankLa Luna Esmeralda 165,5165,559,107
 Viarps K&RKAlferez IV - Ganesko17 
18Marie SvenssonSaga 15815856,429
 Ödåkra RSKrossar 144 - Vilgot 6018 
19Julia HammenbergBumblebee 15715756,071
 Lunds Civila RFWarsteiner - Pontus19 
20Josefine NilssonJulita 15115153,929
 Landskrona RKDansing - Japan Star20 
21Therese SvenssonBellazetti (SWB)  0 
 Trunnerups RFBocelli (SWB) - Vermouth  
 Ebba WågertZoee    
 Willands RFKhidar - Monogramm  
 
till toppen

Klass 5 - Dressyr Lätt B:2 Preliminär
15 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Monica Pehrsson
Tävlingsledare: Kamilla Tiitus
Domare C: Monica Pehrsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Helena GunnarssonPernod 203,5203,567,833
 Dalby RFDon Primero - Briar1 
2Sofia HenriksenBadminton 20320367,667
 Flyinge RFEighty Eight Keys xx - Ceylon2 
3Jenny LöfstedtFortino 26 19719765,667
 Malmö RidklubbFlemmingh - Renovo3 
4Anna PetersenSigrid 19219264,000
 Ängelholms RFGentleman - Pale Amber4 
4Karin GöranssonTake it Easy 19219264,000
 Skabersjö RFQuite Easy - Krocket4 
 
6Carolin NilssonCasper 19119163,667
 Tågarportens RFRichfield - Sparto ox6 
7Emelie RosendahlKamene 188,5188,562,833
 Segersjö FKColins - Agris7 
8Jeanette SonessonAragon 18718762,333
 Hästhagens RFZephyr - Robin Z8 
9Anja PerssonIq 18518561,667
 DagstorpsortenQuite Easy - Cortez9 
10Martina Schmidt-DetlefsenOttey 179,5179,559,833
 Åsbo PonnyklubbRambo - Martini10 
11Anna Sofia MattssonElliot 17717759,000
 Fjordkuskarnas RFAllman 204 - Solhems Nalle11 
12Filippa OlofssonAmstel (SWB) 17617658,667
 Stensäters RFAkribori - Alpen Corrado12 
13Rita AlisdotterSweety´s Frodo 174,5174,558,167
 Sydslättens RFCardento - Swift13 
14Sandra JanssonContessa (F. 2) (SWB) 156,5156,552,167
 Öveds Jakt- & FRKSpender S (SWB) - Bolero14 
 Jon AndersenFreddie Mercury    
 Stenbacka FRKBordeaux (NLD) - Hotline (Hann)  
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt A:3 2013 Preliminär
24 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Överdomare: Monica Pehrsson
Tävlingsledare: Kamilla Tiitus
Domare C: Monica Pehrsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Christina ThimEasy Choise 24424469,714
 Sydslättens RFQuite Easy - Cavalotti1 
2Daniel NilssonEpsilon 234,5234,567,000
 Ölands RFBocelli - Chirlon2 
3Marie Friberg-JacobssonElfen 23423466,857
 DagstorpsortenAll Pleasur - Grannus3 
4Stina HolmSantina af Sire 23423466,857
 Lunds Civila RFSan Quintero xx - Vivaldi3 
5Hanna TakavirtaTosca (10) (SWB) 23223266,286
 Hästhagens RFRosevelt - Topaasch5 
 
6Diana OlssonJagella (50) (SWB) 23123166,000
 Flyinge RFJaguar Mail - Stanford6 
7Frida NilssonJoline TH 227,5227,565,000
 Åsbo PonnyklubbRosevelt 1110 - Chirac7 
8Frank Vagnø-JensenAmos 225,5225,564,429
 Flyinge RFGauguin de Lully - Eloge8 
9Louise KongstadHerkules TH 22522564,286
 Flyinge RFBriar (SWB) - Trofé9 
10Kathe PerssonEmiro (SWB) 22322363,714
 Skromberga RFNew Balance - Bayron10 
11Veronica Erlandsson-FredrikssonSantea 22022062,857
 Trolleholms RFSantana - Vermouth11 
11Jon AndersenAthene D 22022062,857
 Stenbacka FRKClarimo - Caretino11 
13Daniel NilssonContender D (SWB) 21921962,571
 Ölands RFStravinsky xx - Racot13 
13Sophie NilssonRue Invicta F 21921962,571
 Frosta RFRhythmus Son - Rubirando13 
15Elisabet LundgrenDot Com 218,5218,562,429
 DagstorpsortenDon Charly - Giro15 
16Louise EdmanWaldfee 21521561,429
 Landskrona RKDavinci (SWB) - D-Day16 
17Sara HedbergHuron FS 20820859,429
 Helsingborgs FRKHuron IX - Ermitaño III17 
18Ylva OlssonLa Diva 18118151,714
 Öveds Jakt- & FRKDavignon I - Pinkus18 
19Robert LundhamnCorvette Hyby  0 
 Helsingborgs FRKCorlensky G - Don Schufro  
 Elin MyhrhaugWhat A Feeling    
 NorwayFidertanz - Depardieu  
 Susanne SvenssonQueen Latifah    
 Lomma RidklubbHip Hop - Flamingo  
 Carina OlssonRubens    
 Källetorps RSRamoneur - Gervantus  
 Jenny DalinLiberty Gracelyn    
 Åsarnas RKLast Liberty - Goldlöwe  
 Jon AndersenLavendel    
 Stenbacka FRKLancier - Alpen Fürst  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport